Czy niedobór kwasów omega-3 jest niebezpieczny?

Suplementy w ktorych znajdują sie kwasy omega-3
adminzdr
2 czerwca 2022

Artykuł partnera.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 powinny być obowiązkowym składnikiem naszej diety z kilku powodów. Najważniejszym spośród nich jest jednak ten, iż niedobór kwasów tłuszczowych spowoduje liczne problemy zdrowotne, jeżeli pozbawimy nasza dietę ich cennych źródeł. Czy to groźne dla zdrowia?

Sposób na zdrowie – źródła kwasów omega-3

Wszelkie awitaminozy oraz niedobory innych mikro- i makroelementów niosą za sobą poważne skutki, które prędzej czy później odbiją się negatywnie na naszym stanie zdrowia. Mamy tak ogromny wpływ na nasze samopoczucie właśnie poprzez odpowiednio skomponowaną dietę i modyfikowanie codziennego jadłospisu. Nie musimy się nawet znać na dietetyce – wystarczy dopasowywać poszczególne elementy i zmieniać je tak długo, aż zaobserwujemy, że nasze samopoczucie oraz wyniki badań zaczynają się faktycznie poprawiać.

Warto pamiętać o tym, że najważniejsza substancją, której bardzo często nam brakuje, ponieważ dostarczamy ją w zbyt małych ilościach wraz z pożywieniem, są kwasy tłuszczowe omega-3.

Realny wpływ na zdrowie i samopoczucie przyniesie nam w szczególności wdrożenie co najmniej jednego efektywnego źródła kwasów omega-3, jednak dostarczanie go w takiej ilości, aby zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na tę substancję.

Niewystarczające źródła kwasów omega-3 – czym to grozi?

A co, jeśli spożywane przez nas źródła kwasów omega-3 dostarczają nam zbyt małą ilość tych substancji każdego dnia? Z pewnością w miarę szybko się o tym dowiemy, jeżeli będziemy uważnie obserwować nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Co bez wątpienia zmieni się, jeżeli w naszej diecie będzie za mało tych substancji?

  • Pogorszenie jakości snu.
  • Problemy skórne (głównie przesuszenie).
  • Deficyt koncentracji.
  • Zmniejszona ilość energii każdego dnia.

To tylko przykładowe znamiona niedoboru omega-3, jakie zaobserwować możemy w pierwszej kolejności. Najlepiej w ogóle do nich nie dopuścić. Wystarczy zadbać o to, by w naszej diecie pojawiły się dużo wydajniejsze źródła kwasów omega 3 – CalanOil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.