Baterie do aparatów słuchowych

Starsza kobita na w uszach aparaty słuchowe
adminzdr
29 czerwca 2022

Nowoczesne aparaty słuchowe to zaawansowane technologicznie miniaturowe urządzenia, które łączą się bezprzewodowo z telefonem, komputerem, telewizorem i z każdym innym urządzeniem dźwiękowym posiadającym bluetooth. W związku z tym aby działać odpowiednio, potrzebują zasilania, którego źródłem są dedykowane baterie do tego typu urządzeń.

Gdzie kupić baterie do aparatów słuchowych?

Baterie do nowoczesnych aparatów słuchowych często są uniwersalne i pasują do różnych modeli urządzeń. Nie jest to jednak regułą, dlatego zawsze kupuj baterie, które są kompatybilne z Twoim aparatem. Dobór odpowiednich aparatów słuchowych oraz baterii zasilających odbywa się podczas badania słuchu w wyspecjalizowanej placówce. Przeprowadzone badania pozwalają określić rodzaj i stopień niedosłuchu i tym samym dobrać najbardziej odpowiednie urządzenie.

Pamiętaj, że – podobnie jak okulary – aparat słuchowy jest osobisty, dobiera się go dla konkretnej osoby na podstawie specjalistycznego badania słuchu. Nie powinno się tego robić na własną rękę czy też nosić aparat po kimś. Aparaty słuchowe i baterie do nich dostępne są w placówkach stwierdzających niedosłuch, np. badania słuchu w swiatsluchu24.pl. Można je również zamówić przez internet.

Ceny baterii do aparatów słuchowych

Baterie do aparatów słuchowych są sprzedawane w zbiorczym opakowaniu, najczęściej po sześć sztuk, co w sumie daje trzy pary, jeśli nosisz dwa aparaty słuchowe. Koszt takiego opakowania to kilkanaście złotych, zwykle poniżej 20 zł. 

Częstość wymiany baterii zależna jest od poziomu zaawansowania technologicznego urządzenia, a także od jego wielkości – im mniejszy aparat, tym mniejsza i mniej wydajna bateria.

Żywotność baterii jest uzależniona także od tego, w jaki sposób korzystasz ze swojego aparatu słuchowego, np. czy dużo rozmawiasz przez telefon lub słuchasz muzyki. Im częściej Twoje aparaty łączą się z innymi urządzeniami, tym więcej zasilania potrzebują. Uniwersalne baterie do aparatów słuchowych, które nie będę pasować do każdego urządzenia, można kupić w niektórych popularnych sklepach z szerokim asortymentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.